if_photoif_put_inmenu
ІНТЕРНЕТ -  МАГАЗИН "КОМФОРТ"
Зателефонуйте нам!
+38 (067) +38 (067) 611-17-83 Показати
+38 (050) +38 (050) 366-49-36 Показати

Все про лінолеумі

07 січня 2013

Все про лінолеумі Отже, дорогі друзі, ми хочемо розповісти Вам про лінолеум, їх види та їх експлуатаційних якостях. Треба сказати, що спочатку лінолеумом  називався натуральний матеріал з лляної олії (по латині "oleun lini" - звідси, мабуть, і виникла назва підлогового покриття), деревної  пробкової муки, кольорових і білих пігментів і джутової тканини.
 Однак лінолеумом найчастіше називають всі полімерні рулонні підлогові покриття. Всі вони мають низку спільних властивостей: відносною однорідністю,  невеликою товщиною, еластичністю і широким спектром використання. Але у кожного з них є свої особливості.
Залежно від виду використовуваного з'єднуваних лінолеум можна розділити на наступні види:

- Полівінілхлоридний лінолеум (ПВХ) , Випускається на тканинній і теплозвукоизоляционной нетканій основі, а також одно-і багатошаровим безосновним. Основним недоліком багатошарових   полівінілхлоридних лінолеумів є їх значна усадка. Вони також схильні деякого викривлення у крайок, а при низьких температурах   втрачають гнучкість.

- Гліфтальовий (алкідний) лінолеум, на основі смоли алкіду, випускається на тканинній основі.
 У порівнянні з полівінілхлоридним володіє підвищеними тепло-і звукоізоляційними характеристиками. Однак він більш крихкий і схильний  до зламів і тріщин.

- Коллоксіліновий лінолеум (на основі нітроцелюлози) , Випускається безосновним і одношаровим, має характерний блиск. Він вологостійкий, еластичний і досить гнучкий, але має підвищену   возгораемостью і високим коефіцієнтом теплозасвоєння.

- Лінолеум-релін (гумовий лінолеум) , Випускається двошаровим. Нижній (підкладковий) шар виготовляється з вживаної подрібнений гуми з бітумом, верхній (лицьовій  ) - З суміші синтетичного каучуку (гуми) з наповнювачем і пігментом. Відрізняється підвищеною еластичністю і вологостійкістю.

 При виготовленні ПВХ-лінолеуму використовується синтетичний полімер полівінілхлорид, добавки пластифікаторів, пігменти і наповнювачі (  вапняна мука і пр.).
В залежності від складу і технології виробництва полотно ПВХ-лінолеуму може бути гомогенним або гетерогенним.

Гомогенний лінолеум - Однорідне по всій товщині полотно, яке виготовляють методом розкочування на каландрах. Товщина гомогенних покриттів, як правило, 1,5 -  3 мм. Малюнок такого покриття однотонний, гранульований, "під мармур" і т.п. Гомогенний лінолеум менше схильний до зносу, тому він широко  використовується в приміщеннях з підвищеною експлуатацією.
 Слід звертати увагу на таку обставину. Оскільки в чистому вигляді полівінілхлорид - матеріал досить дорогий, то в лінолеумове  масу в процесі виготовлення додають подрібнений вапняк, каолін або тальк. Це призводить до того, що в процесі експлуатації такого  лінолеуму на його поверхні з'являються "грязьові доріжки". Зазвичай лінолеуми з підвищеним вмістом наповнювача коштують дешевше і мають  більшу питому вагу, ніж якісні покриття, і на такому покритті відсутня будь маркування. Тому обов'язково звертайте  увагу на маркування при придбанні лінолеуму.

Гетерогенний лінолеум  складається з декількох шарів. Загальна товщина гетерогенних покриттів коливається від 2 до 6 мм. У виробництві цього матеріалу використовується армуючий  стеклохолст шириною від 1,5 до 4 м, який просочують ПВХ-пастою. Потім на просочений полотно накочують основний лицьовий шар ПВХ-маси. Потім  на нього за допомогою друкованих циліндрів наносять пігмент або малюнок. На завершення на пігментний шар наносять захисну прозору плівку, від  міцності і товщини якої (0,15 - 0,8 мм) залежить зносостійкість лінолеуму в цілому.
Гетерогенний лінолеум відрізняється багатим вибором малюнків.

 За наявності або відсутності основи (підкладки) лінолеум діляться на основні і безосновні. Гомогенний лінолеум найчастіше буває безосновним,  а гетерогенний зазвичай має підкладку, яку наносять шляхом накатки на каландрах.
 Вихідними матеріалами для виготовлення безосновного лінолеуму є смоли, масла, наповнювачі, пластифікатори і пігменти. Вони змішуються  і в процесі обробки на каландрах формуются в полотнища.

Безосновний тонкий лінолеум , як правило, одношаровий з однорідним покриттям по всій товщині.

Лінолеум на спіненої основі  являє собою напівгнучкі підлогове покриття, що складається з 4 шарів. Основа покриття - спінений вініл, потім шар, посилений скловолокном  і забезпечує стійкість до деформацій, третій шар - ПВХ з друкованим малюнком і текстурою, четвертий шар - прозорий зносостійкий  шар ПВХ товщиною від 0,1 до 0,15 мм. Останній шар забезпечує підвищену стійкість до стирання, подряпин і вм'ятин, на ньому не залишається слідів  від меблів.
 Лінолеум на спіненої основі відрізняється високою довговічністю, він легко очищається пилососом, вологою ганчіркою або м'якою щіткою, при сильному  забрудненні рекомендується застосовувати м'які миючі засоби.
Лінолеум поставляють в рулонах шириною 2, 3, 4 м і товщиною від 2 до 3,5 мм.

Лінолеум на джутовій основі - Утеплений лінолеум, підвищує теплоізоляційні властивості підлоги. Складається з двох основних шарів - стовщеної основи з натурального або  синтетичного джуту, повсті і верхнього шару ПВХ з малюнком, як правило, імітує дерево або паркет з текстурою.
Загальна товщина лінолеуму складає 5 мм.
 Лінолеум на джутовій основі добре зберігає тепло, м'який, але відрізняється невисоким терміном служби.
 Підложки сучасних ПВХ-лінолеумів роблять з різних матеріалів: натуральних або синтетичних тканин, повсті, пенополимеров і навіть кори   коркового дуба. Але найчастіше основу роблять з пенополимеров.

Нові стилі підлогових покриттів з лінолеуму

 У наші дні ринок пропонує покупцеві лінолеум більш ніж з 30 країн світу. Особливою популярністю користується лінолеум з Франції, Німеччини,   Великобританії, Фінляндії і т.д.
Особливою оригінальністю відрізняються підлогові покриття французьких фабрик «Gerflor» та «Sommer» . У компанії «Sommer» є дизайнерські розробки, наприклад, колекція КОМЕДІЯ , Імітують циновку (можна використовувати для покриття підлоги в передпокої). І навіть найсвітліші зразки цього лінолеуму не створять жодних   проблем з прибиранням.
 Ще варіант - лінолеум, який здалеку нагадує розсип смальти або відколів обробного каменя. Залежно від вибраної колірної гами   такий лінолеум може бути схожий на підлогу з осколків (не монолітного шматка, а саме нерівних осколків) мармуру ( «Tarkett» ), вапняку ( «Sommer» ) або відполірованою смальти ( «Gerflor» ).
 Інша дизайнерський напрямок - лінолеум «зістарений паркет», або «паркет» з незвичайною колірною гамою. Особливо широко  цей малюнок представлений в колекціях фірми Tarkett .
Як бачите, вибір широкий і різноманітний - справа за Вами!

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×