if_photoif_put_inmenu
ІНТЕРНЕТ -  МАГАЗИН "КОМФОРТ"
Зателефонуйте нам!
+38 (067) +38 (067) 611-17-83 Показати
+38 (050) +38 (050) 366-49-36 Показати

Нове життя старої ванни

07 січня 2013
Нове життя старої ванни Здавалося б, кому сьогодні приходить в голову реставрувати стару ванну, якщо можна купити нову із пластику, красиву і недорогу. І все  ж такі люди знаходяться і їх чимало, як показує попит на послугу реставрації ванн.

В дійсності реставрація ванних має вельми обгрунтовані причини. По-перше, добротна чавунна ванна сьогодні коштує великих грошей,  і міняти її на пластик попросту шкода, тим більше, коли вона підлягає ремонту. По-друге, заміна ванною, як правило, тягне за собою порушення  обробки ванної кімнати, що тягне за собою додаткові витрати. Реставрація же проводиться прямо на місці і не припускає демонтаж  ванни.

І все ж перед тим як зважитися на реставрацію старої ванни, необхідно зважити всі «за» і «проти», щоб це рішення було виправданим  і з економічної, і з практичної точки зору. Як би там не було, реставрація обійдеться значно дешевше заміни на таку ж ванну,  але нову. Однак далеко не будь-яка процедура відновлення дозволяє отримати таке ж якісне емальоване покриття, яким воно було  раніше. Багато що тут залежить від способу реставрації. Втім, варто разу відзначити, що заводська емаль в точності не може бути відтворена  в домашніх умовах - це факт. Реставратори ванн йдуть на компроміс, використовуючи різні способи імітації емалевого покриття. Одним  це вдається, іншим - ні.

Реставрація старих ванн Ще складніше відреставрувати ванну самостійно, не маючи досвіду такого роду роботи. Справа в тому, що ті дешеві, готові до застосування однокомпонентні  емалі зовсім не забезпечують належної якості покриття. На відреставрованому таким матеріалом ділянці швидко з'являється іржа  і проблему знову необхідно вирішувати. Більш того, на ринку присутня маса відвертих підробок в тюбиках, всередині яких знаходиться не  що інше, як звичайна біла олійна фарба з характерним для неї запахом. Зрозуміло, що такий «емаллю» нічого не відновиш. Пам'ятайте,  що якісна емаль для реставрації ванній обов'язково повинна бути двокомпонентної.

У заводських умовах емаль наноситься у вигляді спеціальної порошкової суміші на сильно розігріті металеві форми, що підлягають емалювання.   Під дією високої температури порошок плавиться, як на сковороді, і плавно розтікається по поверхні, залишаючи на ній міцну водонепроникну  оболонку.

Зрозуміло, в домашніх умовах неможливо використовувати промисловий спосіб емалювання, тому залишається тільки більш-менш достойна  йому альтернатива. Далі докладніше про це.

Способи реставрації ванн

Реставрації вимагають в основному старі чавунні чи сталеві штамповані ванні, на яких від багаторазових циклів нагрівання-охолодження  потріскалася емаль. У що з'явилися мікротріщини проникає вода, яка, діставшись до металу, викликає його корозію. Сталеві ванні з  сильними осередками корозії, перш ніж реставрувати, необхідно гарненько обстежити на предмет ступеня руйнування підстави. Теоретично  може бути усунена і сильна, і навіть наскрізна корозія, однак наскільки це буде рентабельно у випадку з дешевою тонкостінної ванній.  Виконувати її реставрацію має сенс тільки при наявності якихось додаткових обставин, що заважають заміні на нову.

Існують декілька методів ремонту ванн:

  • розтин спеціальної ремонтної емаллю за допомогою нанесення пензлем, валиком або розпилювачем;
  • методом вставки акрилового вкладиша;
  • наливний метод з використанням рідкого акрилу.

Зазначені вище методи реставрації ванних купелей в принципі можуть бути виконані самостійно, проте далеко не у всіх це виходить  з першого разу, оскільки досвід, як відомо, - син помилок важких. Нанесення емалі при реставрації ванни

Емалювання в домашніх умовах . Спеціальна двокомпонентна емаль, призначена для реставрації ванн («Реафлекс» від Тікурілла, Епоксін і т.п.), продається в комплекті  з затверджувачем, а в деяких випадках і з розчинником. Реставрувати стару ванну за допомогою такої емалі нескладно. Для цього потрібно як  слід підготувати поверхню і нанести два шари емалі пензлем або валиком. Існують також спеціальні аерозольні балони з емаллю,  але їх використання не дає хороших результатів, - покриття тримається 2-3 місяці. Двокомпонентні емалі можуть наноситися і за допомогою  розпилювача, але для цього знадобиться компресор. До речі, сьогодні розвелося чимало «умільців», які дають оголошення про виконання  ремонту старих ванн. Вони приходять з аерозольними емалевими балонами, швидко покривають їх вмістом ванну, беруть гроші і благополучно  залишають ваш будинок, караючи користуватися ванною не раніше ніж через пару днів. Але таке покриття прослужить недовго, тому довіряйте тільки  професіоналам, які дають офіційну гарантію на ремонт.

Перед тим, як наносити емаль, необхідно ретельно підготувати підставу. Для цього потрібно як слід зачистити поверхню купелі від  іржі шлифмашиной або вручну (наждачним папером). Після, ванну промивають чистою водою, змиваючи всю пил в злив. Перед емалюванням краще   зняти слив і перелив, щоб робота була виконана акуратніше, хоча можна просто заклеїти їх малярською стрічкою.

Зашкуренную і помиту ванну витирають насухо і досушують феном, після чого знежирюють і знову витирають чистою тканиною.

Наступний етап - нанесення першого шару емалі. Робити це можна пензлем з натуральним ворсом і валиком (на рівних ділянках). Двокомпонентна  емаль після приготування має досить різкий запах, тому безпечніше працювати в респіраторі з вугільним абсорбентом. Приблизно, через  15 хвилин шар емалі підсохне і можна буде нанести другий шар.

Через 24 години після нанесення фінішного емалевого шару ванною можна користуватися. Поверхня виходить чиста, глянцева, однак на ній   можуть бути видні розлучення від кисті, тому професійне нанесення пульверизатором переважніше. Довговічність відреставрованого   таким чином покриття - до 5 років.

Переваги даної технології: легкість нанесення, дешевизна. Недоліки: сильний запах під час роботи з емаллю, сліди від кисті і валика.

Відновлення ванни рідким акрилом Реставрація рідким акрилом . Дана технологія реставрації є, напевно, найбільш досконалою і має найбільше переваг. Однак спочатку її суть.

Рідкий акрил, рідкий пластик, Стакріл - все це матеріали, які знайшли застосування в реставрації ванн і мають однаковий принцип формування  оболонки. Володіючи консистенцією негустий сметани, «рідкий акрил» обволікає поверхню купелі, стікаючи вниз під власною вагою.  Тому методику реставрації ванних з використанням рідкого акрилу ще називають наливний.

Підготовку підстави перед реставрацією рідким акрилом виробляють аналогічним чином, який вже описувався раніше. Ванну ошкурівать   вручну або шлифмашиной і знежирюють. Дуже важливо, щоб поверхня ванни була гладкою, по якій би акрил безперешкодно стікав  вниз. Сантехніка зливу і переливу повинна бути від'єднана, а під зливний отвір встановлена ​​ємність для збору надлишків рідкого акрилу.

Із зовнішнього боку ванну потрібно обернути поліетиленом, закріплюючи його скотчем. Рідка акрилова маса наноситься по краях ванни і відразу починає  повільно стікати вниз, утворюючи спочатку безліч роздільних потьоків, які незабаром об'єднуються в суцільний. По мірі необхідності акрил  доливають знову ж по краях до тих пір, поки він не закриє всю ванну. Потім м'якою кистю видаляються дрібні дефекти (патьоки, бульбашки), а також  відводиться надлишок акрилу з дна ванни через зливний отвір. При цьому необхідно стежити за тим, щоб на дні не утворювалися улоговини,  в яких буде стояти вода. Товщина акрилового шару може досягати 6 мм.

Ванна, відремонтована наливним способом, висихає 2-4 діб, залежно від виробника рідкого пластику; але користуватися нею бажано  не раніше ніж через 5 днів.

Переваги наливної способу: довговічність покриття (більше 5 років), хороші теплоізоляційні властивості, шумопоглинання, просте нанесення. Акриловий вкладиш

Недоліки: практично немає, якщо не вважати більш високу вартість реставрації в порівнянні з емалевим методом.

Акриловий вкладиш . Цей спосіб реставрації ванни був досить популярним до появи рідкого акрилу. Спеціально виготовлений вкладиш з акрилового пластику  встановлюється у вже наявну ванну і тим самим повністю заміняє собою зіпсовані покриття. Установка вкладиша проводиться, як  правило, майстром. Його приклеюють до заздалегідь зачищеній поверхні за допомогою спеціальної двокомпонентної піни. Перед установкою вкладиша  на ньому вирізується зливний і переливний отвір, намічене по старій ванні. Стики отворів додатково герметизуються. Відразу після  установки вкладиша у ванну наливають холодну воду, щоб вона своєю масою максимально щільно притиснула його до дна і стінок старої ванни.

Переваги акрилового вкладиша: низька теплопровідність, ідеальна якість поверхні.

Недоліки: найвища вартість серед усіх методів реставрації, ймовірність затікання води під вкладиш і подальше його відшарування,   зменшення обсягу ванною.

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×