if_photoif_put_inmenu
ІНТЕРНЕТ -  МАГАЗИН "КОМФОРТ"
Зателефонуйте нам!
+38 (067) +38 (067) 611-17-83 Показати
+38 (050) +38 (050) 366-49-36 Показати

Як вибрати змішувач?

07 січня 2013

На будівельному ринку можна зустріти безліч зразків змішувачів для вашої ванної кімнати. Найбільш поширені механічні одноважелі  і двохвентильні моделі, про які ми і розповімо в цій статті.

Двохвентильні змішувачі

У двохвентильних або двухзахватним змішувачах використовуються дві кран-букси, в просторіччі «головки», що регулюють доступ в зону змішування  холодної та гарячої води. Відповідно, кожна кран-букса облажався певним запірним механізмом, що перешкоджає вільному току води.  Це може бути:

  • Гумова прокладка

У старих моделях запірним елементом служить гумова прокладка, що вінчає черв'ячний механізм. Щоб перекрити чи відкрити воду потрібно  зробити кілька оборотів вентиля.

 Недоліки такої системи - неможливість роздільного регулювання натиску і температури і тривалий час установки (регулювання) потрібних   параметрів. Гумова прокладка - самий ненадійний елемент конструкції, вона періодично виходить з ладу і вимагає заміни. З іншого  сторони гумові прокладки відрізняються низькими вимогами до якості води, вони коштують недорого, і ремонт такого крана не забере у вас багато  часу.

  • Кераміка - альтернатива гумі

Більш досконалі кран-букси з керамічними дисками. Їх запірний механізм - два керамічних диска з отворами. Диски (круглі керамічні   пластини) щільно притиснуті один до одного і повертаються вентилем до повного збігу отворів, через які надходить вода. На відміну  від гумових прокладок диски дуже надійний елемент і рідко виходять з ладу, якщо вода хорошої якості, або змішувач захищений фільтрами.   Крім того, для повного відкриття крана необхідно зробити всього лише чверть або пів обороту, що прискорює регулювання і робить її більш   комфортною.

Змішувач

Одноважелі, або однозахватним змішувачі дозволяють встановлювати напір і температуру води на виході одним важелем, переміщуваним як вгору-вниз  (Регулювання потоку), так і вправо-вліво (регулювання температури). У корпусі конструкції встановлений картридж з кульовим регулятором або  керамічними дисками.

Що ховається в блискучому корпусі?

Змішування води в кульових регуляторах проводиться в підлогою кулі - головному елементі картриджа змішувача. В кулі три отвори, два вхідних  і одне зливний. Вхідні отвори перекриваються за рахунок зміни положення кулі. У дискових картриджах в одному корпусі зібрані щільно  притиснуті плоскі керамічні пластини з отворами спеціальної форми і приводний механізм. Зовні все одноважільного змішувачі схожі  між собою.

Плюси і мінуси одного важеля

Переваги однозахватним змішувачів очевидні. Вони ергономічні, ними зручно користуватися. Конструкція дозволяє легко і швидко встановлювати   необхідний потік і температуру, а значить не витрачати воду даремно. Іноді застосовуються спеціальні конструктивні рішення, що дозволяють економити   ще ефективніше. Картридж - більш надійний і довговічний елемент, в порівнянні з кран-буксами, служить без заміни кілька років.

 Недолік однозахватним змішувачів - високі вимоги до чистоти води. Пісок і інші включення дряпають запірні диски і виводять  їх з ладу. Ремонт таких змішувачів нескладний, і полягає в заміні картриджа, але картридж - дорожча деталь, ніж прокладка або  кран-букса в зборі.
Який змішувач прослужить довго? Поради щодо вибору та експлуатації

Вибираючи механічний змішувач, крім вищесказаного, врахуйте наступне:

  • Щоб змішувач служив довго, він повинен бути виготовлений з латуні. Визначити матеріал можна за вагою. Латунні вироби значно важче  решти.
  • Відомі бренди застосовують для своєї продукції більш якісні матеріали. Їх продукція зазвичай більш довговічна.
  • Перевіряючи змішувач з кран-буксами, зверніть увагу, скільки оборотів вентиля необхідно зробити, щоб повністю відкрити кран. Якщо рукоятка   повертається більш ніж на 180 градусів - перед вами модель з гумовою прокладкою.
  • Чим більше кут повороту важеля однозахватним змішувачів, тим точніше і зручніше регулювати напір і температуру.
  • Відмовтеся від найдешевших моделей. Як би вони не виглядали, як правило, це або застарілі моделі, або фальсифікати.
  • Істотно продовжить термін експлуатації змішувача чиста вода. При необхідності встановіть додаткові фільтри.

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×